Marieta – med mat som hobby

 

Allerede i resepsjonen klukker latteren høylytt fra kantinen. Man skulle kanskje tro at det var midt i lunchen for de 85 menneskene som besøker kantinen daglig. Men klokken er bare ni, og det er kun to mennesker tilstede. Byråsjefen og den bulgarske kokken. “Jeg er så heldig å ha jobben som hobby, det er det ikke mange som kan si” ler Marieta mens de nydligste salater blir til.

Marieta har funnet sin plass. Hun elsker sin kantine til tross for den røde veggen. Den har hun til gode å bli helt venn med.

Hver dag serverer hun hjemmelagede salater og pasta. I tillegg til varm mat og koldtbord.


I dag er spesialiteten aspargessalat. "Veldig enkelt" sier hun og blander sammen asparges med egg, majones, persille og krydrer med hvitløk, salt og pepper. “Mat behøver ikke være vanskelig, det enkle smaker ofte best - er min mening” legger hun til og smiler lurt til fotografen.

Hun er perfeksjonist og alt har sin faste plass, spesielt arbeidsgleden – eller hobbyen da, om du vil.

Marieta – hobbykokken